Mezoterapia iniekcyjna Anti- Aging

Mezoterapia jest metodą stosowaną od lat w celu miejscowego leczenia zmian chorobowych lub ich profilaktyki. Zabieg polega na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji.

Mechanizm działania
Mezoterapia ma wielostronne działanie. Preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć (dotyczy to zarówno okolicy ciała jak i głębokości wstrzyknięć). Gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów.

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku.

Ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.

Wskazania do zabiegu
– odmładzanie i poprawa wyglądu skóry
– redukcja zmarszczek
– redukcja przebarwień
– odmłodzenie owalu twarzy
– przywracanie napięcia i elastyczności skóry
– leczenie rozstępów i blizn
– leczenie wypadania włosów
– leczenie cellulitu
– leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej

Przeciwskazania
– alergie
– ciąża
– cukrzyca (niewyrównana)
– stany zapalne skóry
– opryszczka
– skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
– terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
– choroba nowotworowa.

Skutki uboczne:
– bardzo rzadkie stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępujące samoistnie po kilku minutach lub godzinach;
– zasinienia, krwiaki – ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków przeciwkrzepliwych (np. aspiryny);
– reakcja alergiczna na składniki preparatu – najczęściej dotyczy to prokainy stosowanej jako dodatek środka miejscowo znieczulającego na przykład w leczeniu cellulitu (warto pamiętać i poinformować lekarza o wszystkich występujących uczuleniach przed zabiegiem).

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych. Polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem.

Wskazania
– wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się,
– słabym krążeniem,
– zmianami hormonalnymi,
– ciążą i laktacją,
– nadmiernym promieniowaniem słonecznym,
– nadmiernym stresem,
– łysienie typu męskiego,
– łysienie plackowate,
– łysienie rozlane.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie – wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie – pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a kontur twarzy staje się mniej wyraźny. Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na ciele. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych – do modelowania twarzy i ciała. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

Zastosowanie:
– wypełnianie zmarszczek
– wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
– modelowanie kształtu twarzy
– uwydatnianie policzków
– powiększanie i ujędrnianie ust
– uwydatnienie brody
– likwidacji cieni pod oczami

Stosowane produkty: Stylage (S, M, L, Xl, XXL oraz Lips)

Przeciwwskazania:
– ciąża, karmienie piersią
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– skłonność do powstawania blizn przerostowych
– stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy
– choroby nowotworowe

Objawy niepożądane
– zaczerwienienie, obrzęk
– ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin
– świąd w przypadku skóry wrażliwej
– nadwrażliwość w miejscu korekcji
– sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Nici First Lift

First Lift to zabieg dedykowany przede wszystkim dla pacjentów w wieku 30-65 lat.

Efekty zabiegu:
– odmłodzenie skóry
– wygładzenie zmarszczek
– zwężenie porów
– rozjaśnienie skóry
– wzrost lub zmniejszenie objętości
– lifting skóry

 • Nici PDO bardzo szybko stały się popularne na całym świecie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę,  dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.
 • Nici PDO to syntetyczne monofilamentowe włókna.
 • Zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią, w której mogłyby kolonizować się bakterie. Zaletą tych nici jest bardzo płynne przejście przez tkanki, dzięki czemu eliminuje się uszkodzenie struktur podczas implantacji. Stosowane są od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej. Materiał jest atraumatyczny i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.
 • Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.
 • Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni).

  Przeciwwskazania:
  ciąża, okres karmienia piersią
  niewyrównana cukrzyca

  tendencje do powstawania bliznowców
  aktywne zakażenia okolicy zabiegu
  choroba nowotworowa

  infekcje wirusowe (opryszczka)
  zaburzenia krzepliwości
  terapia przeciwzakrzepowa

Peelingi medyczne

Peeling jest jednym z najpopularniejszych na świecie zabiegów medycyny estetycznej. Stosowany regularnie pomaga dłużej zachować świeży, młody wygląd, a także wygrać z problemami skórnymi, jak nadmierne przetłuszczanie cery, zanieczyszczenia, trądzik, przebarwienia, zasinienia, blizny.

Najczęstszymi wskazaniami do wykonania peelingu medycznego są:
-pierwsze objawy starzenia się skóry (piegi, plamy, drobne zmarszczki)
-blizny
-zmiany barwnikowe (przebarwienia po trądziku i nadmiernej ekspozycji słonecznej)
-nadmierny łojotok skóry pleców, dekoltu, twarzy
-łagodny i umiarkowany trądzik młodzieńczy
-zmarszczki

Efekt:
poprawa elastyczności skóry
-zmniejszenie ilości i głębokości zmarszczek
-ujednolicenie cery
-zmniejszenie nierówności skóry
-zamknięcie porów
-poprawa owalu twarzy

Po zabiegu obowiązuje:
-zakaz opalania przez 4 tygodnie
-stosowanie kremów z filtrem o faktorze co najmniej 30
-bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka
-wskazane intensywne nawilżanie skóry

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość to przykra dolegliwość, która polega na nadmiernej produkcji potu zazwyczaj w okolicy pach, dłoni lub stóp. Pocenie to prawidłowy proces fizjologiczny organizmu, jednak gdy wydzielany jest zbyt obficie, może powodować uczucie ogromnego dyskomfortu. Osoby dotknięte problemem nadpotliwości, praktycznie bez przerwy mają wilgotne ręce, stopy i przenikające mokre plamy na ubraniu w okolicy pach. Niewątpliwie jest ona uciążliwa w codziennym życiu. Z dolegliwością tą można walczyć na wiele sposobów. Metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością – jest leczenie toksyną botulinową.

Leczenie nadmiernej potliwości wymaga zlokalizowania miejsc, które stanowią główne źródło problemu. Następnie domiejscowe zastosowanie toksyny botulinowej, jest to tak zwana terapia iniekcyjna. Dawka botoxu dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Jest to idealny zabieg dla osób, którym nie wystarczają do uczucia świeżości w ciągu dnia, dostępne w sklepach i aptekach antyperspiranty i blokery potu. Także chorzy z przeciwwskazaniami chirurgicznymi, lub mających rezerwę do zabiegów inwazyjnych, docenią prostotę i skuteczność botoxu w walce z nadpotliwością.

Botox hamuje aktywność zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie potu na zewnątrz organizmu. Efekt zabiegu utrzymuje się około pół roku. Po tym czasie można go powtórzyć.. Jeśli chodzi o działania niepożądane, to zaliczamy do nich możliwość lekkiego drętwienia kończyn, i inne związane bezpośrednio z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A.

Leczenie Bruksizmu/ zgrzytania zębami

Bruksizm (zgrzytanie zębami) jest to mimowolna i nadmierna aktywność mięśni żwaczy prowadząca do zaciskania zębów i zgrzytania nimi.

Najczęściej występuje podczas snu, ale może także występować w ciągu dnia. U wielu osób zgrzytanie zębami jest nieuświadomionym nawykiem. Osoby te mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z występujących u nich zaburzeń, że podczas snu głośno zgrzytają zębami, często budzą się rano z obolałymi mięśniami szczęki lub bólem głowy. Bruksizm może powodować bóle stawów skroniowo-żuchwowych, ścieranie zębów oraz prowadzić do patologii w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego pod postacią trzasków i przeskakiwania. Zmienia się także wygląd twarzy powodując iż twarz staje się „kwadratowa”.

Przyczyny bruksizmu mogą być różne, zarówno miejscowe, jak i ogólnoustrojowe. Dominującym czynnikiem ogólnoustrojowym jest stres.

Sposobów leczenia bruksizmu jest wiele. Najczęściej sosuje się szyny relaksacyjne (nakładki na zęby) i/ lub Toksynę botulinową . Botox ma na celu relaksację odpowiednich mięśni – wstrzykuje się w mięśnie żwacze i czasami dodatkowo w mięśnie skroniowe.

Zabieg z użyciem Botoxu należy do małoinwazyjnych . Efekt rozluźnienia mięśni i ulgę pacjent odczuwa po 5-10 dniach od zabiegu. Zabieg powtarza się średnio co 6 miesięcy.