GÓRA

Rehabilitacja Warszawa Wilanów Sadyba Ursynów Zawady

Rehabilitacja
Rehabilitacja to główny profil naszej działalności. Zajmujemy się fizjoterapią ortopedyczną oraz sportową. Leczymy kontuzje, bóle kręgosłupa oraz przywracamy sprawność po operacjach.

Cena: 60 min/140 zł

Terapia manualna

Zabieg fizjoterapeutyczny mający na celu przywrócenie naturalnego ruchu w stawach. Po wcześniejszej konsultacji, fizjoterapeuta dobiera odpowiednią technikę i ustala plan terapii.

Cena: 30 min/110 zł lub 60 min/170 zł

Kinezjotaping

Metoda fizjoterapeutyczna polegająca na odpowiedniej aplikacji plastrów strukturą przypominających skórę. Celem zabiegu jest odzyskanie prawidłowego napięcia mięśni, poprawa mikokrążenia oraz stymulacja układu limfatycznego. Metoda ta stosowana jest w przypadku: obrzęków, urazów i przeciążeń mięśni.

Cena: 20 min/20 zł

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Terapia stawów skroniowo-żuchwowych jest skierowana do osób, które przechodzą leczenie ortodontyczne, mają problemy z bruksizmem lub są po przebytych urazach w obrębie żuchwy. Działając manualnie pomożemy pozbyć się dolegliwości bólowych i zredukować ograniczenia ruchomości. Nauczymy też co robić, żeby dolegliwości nie nawracały. Terapia polega na uprzednim wykonaniu przez fizjoterapeutę badania funkcjonalnego w celu znalezienia problematycznej struktury. Następnie przy zastosowaniu odpowiednich technik manualnych terapeuta stara się zlikwidować dolegliwości bólowe i zredukować ograniczenia ruchomości. Często terapia jest połączona z odpowiednimi ćwiczeniami.Terapię stawów skroniowo-żuchwowych prowadzi mgr Patrycja Cybulska.

Cena: 60 min/140 zł

Terapia blizn

Zajmujemy się terapią blizn po cesarskim cięciu, terapią blizn pooperacyjnych oraz blizn po oparzeniach. Celem mobilizacji blizn jest przywrócenie funkcji, elastyczności skóry i powięzi danej okolicy a także zadbanie o to, by blizna nie dawała niepokojących objawów w przyszłości. Terapię blizn prowadzi u mgr Patrycja Cybulska.

Cena: 60 min/170 zł


Suche igłowanie
Suche igłowanie to metoda polegająca na wprowadzeniu cienkiej, akupunkturowej igły w aktywny, zlokalizowany punkt spustowy czyli nadwrażliwe miejsce w napiętych pasmach mięśni.

Jak wygląda terapia?

Terapeuta oczyszcza skórę pacjenta, a następnie stosując sterylne jednorazowe igły akupunkturowe dociera do głębokich mięśni, trudno dostępnych dla dłoni terapeuty. Po terapii dochodzi do natychmiastowej redukcji bólu, zwiększenia zakresu ruchu i poprawy wzorca aktywacji mięśniowej.

 Metoda suchego igłowania idealnie sprawdza się nie tylko w przypadku punktów spustowych ale jest wykorzystywana także w:

  • zespole bolesnego barku
  • stanach zapalnych rozcięgna podeszwowego stóp
  • zespole ciasnoty podbarkowej
  • zespole cieśni nadgarstka
  • tendinopatiach
  • zespołach bólowych kręgosłupa
  • kolanie biegacza

Cena: 140

Kontakt z nami

Strefa Zdrowia Wilanów
ul. Klimczaka 8a
(róg ulic Herbu Pogoń i Herbu Leliwa)
02-797 Warszawa