GÓRA

Zdrowa mama - rehabilitacja w ciąży Wilanów

Rehabilitacja w ciąży

Ciąża, to okres, który jest dla kobiet szczególny. To 40 tygodni, podczas których kobieta powinna cieszyć się sobą i dzieckiem, które już za chwilę ma przyjść na świat. Niestety nie zawsze tak jest. Podczas ciąży w organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian, które jej to utrudniają. Są to zmiany na poziomie hormonalnym, w układzie pokarmowym, moczowym, układzie krążenia i oddychania. Zmienia się również budowa ciała ciężarnej. W związku z powiększaniem się brzucha i piersi , środek ciężkości przesuwa się do przodu, co skutkuje zmianą ustawienia kręgosłupa i miednicy. W następstwie wzrostu wagi, zwiększa się obciążenie kręgosłupa i stawów kończyn dolnych. Nie są to jedyne zmiany, zachodzące w układzie ruchu. Zwiększa się też napięcie mięśni grzbietu i pośladków, natomiast mięśnie brzucha ulegają rozciągnięciu. Pod wpływem hormonów dochodzi do rozluźnienia więzadeł, przez co kręgosłup, jak i całe ciało stają się mniej stabilne. Powyższe zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa, stawów krzyżowo – biodrowych, bóle mięśniowe, obrzęki kończyn, bóle stóp, czy cieśń nadgarstka.

Jeśli jesteś przyszłą mamą i podobne dolegliwości utrudniają Ci spokojne przygotowanie do porodu – zapraszamy do nas! Rehabilitacja zawiera elementy terapii manualnej i ćwiczenia – są one bezpieczne dla kobiet w ciąży i dostosowane do 3 trymestru. Zabiegi można wykonywać w prawidłowo przebiegającej ciąży, po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Cena: 60 min/150 zł

Masaż leczniczy kobiet w ciąży

Jest to delikatny masaż leczniczy połączony z elementami terapii mięśniowo-powięziowej. Masaż pomaga w złagodzeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa a w szczególności napięć nagromadzonych w okolicy odcinka lędźwiowego. Po wcześniejszym wywiadzie z klientką masaż jest indywidualnie dobierany do dolegliwości i samopoczucia młodej mamy. Masaż wykonywany jest w pozycji na boku tak, aby klientka czuła się komfortowo i mogła się w pełni zrelaksować. Masaż zastosowany u Pań w ciąży ma również na celu zlikwidowanie obrzęków powstałych w skutek zatrzymania się wody w organizmie.
Masaż wykonywany jest przez wyspecjalizowaną w tej dziedzinie fizjoterapeutkę, a do zabiegu stosowane są kosmetyki stworzone wyłącznie na bazie naturalnych składników.
Zabieg można wykonywać po ukończeniu 1 trymestru prawidłowo przebiegającej ciąży bądź po uprzednim skontaktowaniu się z lekarzem prowadzącym ciąże.

Cena: 60 min/180 zł

Masaż relaksacyjny kobiet w ciąży

Relaksacyjny masaż całego ciała wykonywany w pozycji na boku. Zabieg wykonywany jest pod okiem specjalisty czuwającego nad samopoczuciem młodej mamy, na specjalnie dobranych naturalnych kosmetykach.

Cena: 60 min/180 zł

Drenaż limfatyczny nóg/ masaż na zmęczone nogi

Zabieg pomagający w błyskawiczny sposób pozbyć się opuchlizny nóg. W przyjemny, bezbolesny sposób przywróci prawidłowe krążenie limfy nadając lekkość zmęczonym nogom.

Cena: 30/60/90min 120/180/220 zł

Rewitalizacja poporodowa

Zbieg masażu i terapii dobrany indywidualnie do potrzeb młodej mamy. Terapia skupia się na dolegliwościach najbardziej dokuczających po porodzie: bólach odcinka lędźwiowego, drętwiejących kończynach górnych, obolałych łopatkach, jak również na stymulacji i pielęgnacji skóry rozciągniętej w skutek ciąży. Całość wykonywana jest naturalnymi kosmetykami, niewpływającymi na karmienie piersią.

Cena: 30/60/90 min 120/180/220 zł

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Ćwiczenia w ciąży są nie tylko uzupełnieniem terapii przeciwbólowej, mogą być wykonywane również oddzielnie. Jeśli są stosowane regularnie, ich dobroczynnych skutków można doświadczyć nie tylko podczas ciąży ale także w trakcie porodu i w okresie połogu. W ciąży ćwiczenia poprawiają samopoczucie, wzmacniają mięśnie, poprawiają pracę układu krążenia i oddechowego. Pomagają również kontrolować wagę w ciąży, zmniejszają rozstępy skóry i kondycyjnie przygotowują przyszłą mamę do porodu. Podczas porodu skracają jego czas i przyspieszają rozwieranie się szyjki macicy. Po porodzie natomiast sprawiają, że rozstępy szybciej stają się mniej widoczne i pomagają w szybkim powrocie do formy i utracie masy ciała po porodzie. Ćwiczenia są przeprowadzane indywidualnie, pod okiem fizjoterapeuty, dostosowane do trymestru ciąży. Ćwiczenia można wykonywać w prawidłowo przebiegającej ciąży, po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Cena: 45 min/120 zł

Ćwiczenia w okresie poporodowym

Połóg, to czas po porodzie, w którym zmiany, spowodowane ciążą ustępują, a organizm kobiety wraca do stanu z sprzed ciąży. Trwa on do 6 tygodni po porodzie. Ćwiczenia w połogu można rozpocząć już w pierwszej dobie, zarówno po porodzie siłami natury, jak i po cesarskim cięciu. Wówczas zaczynamy od ćwiczeń przeciwzakrzepowych, oddechowych i delikatnych ćwiczeń uruchamiających mięśnie. Im dłuższy czas po porodzie, tym intensywność ćwiczeń jest większa. Ćwiczenia po ciąży poprawiają samopoczucie, przyspieszają obkurczanie się macicy i odnowę tkanek, przyspieszają powrót do formy, przywracają prawidłowe napięcie mięśni brzucha i dna miednicy, które są rozluźnione po porodzie, zmniejszają także ryzyko powikłań. Ćwiczenia w połogu stosujemy, jeżeli nie występują powikłania, takie, jak: zakażenia, gorączka, choroba zakrzepowa, zwiększone krwawienia, zły stan psychiczny.

Cena: 60 min/150 zł


Terapia blizn po cesarskim cięciu

Zwykle po cesarskim cięciu, zostaje niewielka blizna, która jest tak umiejscowiona, że w bieliźnie nie jest widoczna. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że nie ma problemu. Należy jednak pamiętać, że poza skórą, podczas tej operacji zostało przecięte wiele warstw w głąb (mięśnie, powięzi, itd.). Nawet jeżeli z wierzchu blizna zagoiła się bez problemu i na dany moment nie daje żadnych objawów, dobrze jest pokazać ją fizjoterapeucie, który po przeprowadzeniu wywiadu, zbada bliznę manualnie. W ten sposób sprawdzi, czy w tej okolicy nie powstają zrosty powięzi, nie robią się bliznowce, oraz czy ściana przednia brzucha jest elastyczna.
Więcej dowiecie się tutaj.

Cena: 60 min/180 zł

Pakiet zabiegów ujędrniających biust "Lifting up"

Zestaw zabiegów stworzony z myślą o remodelingu biustu i dekoltu. Szczególnie zalecany dla kobiet po okresie karmienia. Aktywne koncentraty błyskawicznie wypełnią i podniosą biust. Seria zabiegów zapewni szybki efekt „niewidzialnego biustonosza”. Zabieg ten skutecznie zwalczy objawy opadania, utraty jędrności i elastyczności biustu. Każdy zabieg rozpoczyna się peelingiem enzymatycznym, zaaplikowaniem ampułki z aktywnymi składnikami, następnie zakładany jest nasączony bandaż, a na koniec wmasowany zostaje krem wykańczającego zabieg. 

Cena: 990 zł/ seria 4 zabiegów

Kontakt z nami

Strefa Zdrowia Wilanów
ul. Klimczaka 8a
(róg ulic Herbu Pogoń i Herbu Leliwa)
02-797 Warszawa