Zdrowa mama

Rehabilitacja w ciąży- Ciąża, to okres, który jest dla kobiet szczególny. To 40 tygodni, podczas których kobieta powinna cieszyć się sobą i dzieckiem, które już za chwilę ma przyjść na świat. Niestety nie zawsze tak jest. Podczas ciąży w organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian, które jej to utrudniają. Są to zmiany na poziomie hormonalnym, w układzie pokarmowym, moczowym, układzie krążenia i oddychania. Zmienia się również budowa ciała ciężarnej. W związku z powiększaniem się brzucha i piersi , środek ciężkości przesuwa się do przodu, co skutkuje zmianą ustawienia kręgosłupa i miednicy. W następstwie wzrostu wagi, zwiększa się obciążenie kręgosłupa i stawów kończyn dolnych. Nie są to jedyne zmiany, zachodzące w układzie ruchu. Zwiększa się też napięcie mięśni grzbietu i pośladków, natomiast mięśnie brzucha ulegają rozciągnięciu. Pod wpływem hormonów dochodzi do rozluźnienia więzadeł, przez co kręgosłup, jak i całe ciało stają się mniej stabilne. Powyższe zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa, stawów krzyżowo – biodrowych, bóle mięśniowe, obrzęki kończyn, bóle stóp, czy cieśń nadgarstka.

Jeśli jesteś przyszłą mamą i podobne dolegliwości utrudniają Ci spokojne przygotowanie do porodu – zapraszamy do nas! Rehabilitacja zawiera elementy terapii manualnej i ćwiczenia – są one bezpieczne dla kobiet w ciąży i dostosowane do 3 trymestru. Zabiegi można wykonywać w prawidłowo przebiegającej ciąży, po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Cena: 60 min/ 140 zł


Masaż leczniczy kobiet w ciąży – Jest to delikatny masaż leczniczy połączony z elementami terapii mięśniowo- powięziowej. Masaż pomaga w złagodzeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa a w szczególności napięć nagromadzonych w okolicy odcinka lędźwiowego. Po wcześniejszym wywiadzie z klientką masaż jest indywidualnie dobierany do dolegliwości i samopoczucia młodej mamy. Masaż wykonywany jest w pozycji na boku tak, aby klientka czuła się komfortowo i mogła się w pełni zrelaksować. Masaż zastosowany u Pań w ciąży ma również na celu zlikwidowanie obrzęków powstałych w skutek zatrzymania się wody w organizmie.
Masaż wykonywany jest przez wyspecjalizowaną w tej dziedzinie fizjoterapeutkę, a do zabiegu stosowane są kosmetyki stworzone wyłącznie na bazie naturalnych składników.
Zabieg można wykonywać po ukończeniu 1 trymestru prawidłowo przebiegającej ciąży bądź po uprzednim skontaktowaniu się z lekarzem prowadzącym ciąże.

Cena: 60 min/ 170 zł

 Masaż relaksacyjny kobiet w ciąży 
– relaksacyjny masaż całego ciała wykonywany w pozycji na boku. Zabieg wykonywany jest pod okiem specjalisty czuwającego nad samopoczuciem młodej mamy, na specjalnie dobranych naturalnych kosmetykach.

Cena: 60 min/ 160 zł

 


Drenaż limfatyczny nóg/ masaż na zmęczone nogi – Zabieg pomagający w błyskawiczny sposób pozbyć się opuchlizny nóg. W przyjemny, bezbolesny sposób przywróci prawidłowe krążenie limfy  nadając lekkość zmęczonym nogom.

Cena: 30/60/90min 110/170/210 zł


 


Rewitalizacja poporodowa –  Zbieg masażu i terapii dobrany indywidualnie do potrzeb młodej mamy. Terapia skupia się na dolegliwościach najbardziej dokuczających po porodzie: bólach odcinka lędźwiowego, drętwiejących kończynach górnych, obolałych łopatkach, jak również na stymulacji i pielęgnacji skóry rozciągniętej w skutek ciąży. Całość wykonywana jest naturalnymi kosmetykami, niewpływającymi na karmienie piersią.

Cena: 30/60/90 min 110/140/210 zł


Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – Ćwiczenia w ciąży są nie tylko uzupełnieniem terapii przeciwbólowej, mogą być wykonywane również oddzielnia. Jeśli są stosowane regularnie, ich dobroczynnych skutków można doświadczyć nie tylko podczas ciąży ale także w trakcie porodu i w okresie połogu. W ciąży ćwiczenia poprawiają samopoczucie, wzmacniają mięśnie, poprawiają pracę układu krążenia i oddechowego. Pomagają również kontrolować wagę w ciąży, zmniejszają rozstępy skóry i kondycyjnie przygotowują przyszłą mamę do porodu. Podczas porodu skracają jego czas i przyspieszają rozwieranie się szyjki macicy. Po porodzie natomiast sprawiają, że rozstępy szybciej stają się mniej widoczne i pomagają w szybkim powrocie do formy i utracie masy ciała po porodzie. Ćwiczenia są przeprowadzane indywidualnie, pod okiem fizjoterapeuty, dostosowane do trymestru ciąży. Ćwiczenia można wykonywać w prawidłowo przebiegającej ciąży, po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Kilka słów o tym czy warto ćwiczyć i dlaczego:)

Cena: 45 min/ 120 zł


Ćwiczenia w okresie poporodowym – Połóg, to czas po porodzie, w którym zmiany, spowodowane ciążą ustępują, a organizm kobiety wraca do stanu z sprzed ciąży. Trwa on do 6 tygodni po porodzie. Ćwiczenia w połogu można rozpocząć już w pierwszej dobie, zarówno po porodzie siłami natury, jak i po cesarskim cięciu. Wówczas zaczynamy od ćwiczeń przeciwzakrzepowych, oddechowych i delikatnych ćwiczeń uruchamiających mięśnie. Im dłuższy czas po porodzie, tym intensywność ćwiczeń jest większa. Ćwiczenia po ciąży poprawiają samopoczucie, przyspieszają obkurczanie się macicy i odnowę tkanek, przyspieszają powrót do formy, przywracają prawidłowe napięcie mięśni brzucha i dna miednicy, które są rozluźnione po porodzie, zmniejszają także ryzyko powikłań. Ćwiczenia w połogu stosujemy, jeżeli nie występują powikłania, takie, jak: zakażenia, gorączka, choroba zakrzepowa, zwiększone krwawienia, zły stan psychiczny.

Cena: 45 min/ 120 zł


Pakiet zabiegów ujędrniających biust „Lifting up”– Zestaw zabiegów stworzony z myślą o remodelingu biustu i dekoltu. Szczególnie zalecany dla kobiet po okresie karmienia. Aktywne koncentraty błyskawicznie wypełnią i podniosą biust. Seria zabiegów zapewni szybki efekt „niewidzialnego biustonosza”. Zabieg ten skutecznie zwalczy objawy opadania, utraty jędrności i elastyczności biustu. Każdy zabieg rozpoczyna się peelingiem enzymatycznym, zaaplikowaniem ampułki z aktywnymi składnikami, następnie zakładany jest nasączony bandaż, a na koniec wmasowany zostaje krem wykańczającego zabieg. Każda klientka dostaje do domu krem do pielęgnacji domowej Arosha Body Rescue Breast & Decolte.
Cena: 60 min/ 950 zł


Intensywnie nawilżający zabieg na ciało diego dalla palma- ekstremalny komfort i prawdziwe odprężenie dla skóry. Rytuał składa się z wygładzającego peelingu, następnie wykonywany jest głęboko relaksujący masaż całego ciała. Zabieg idealnie wygładza, łagodzi i nawilża pozostawiając skórę jedwabistą i promienną. Stanowi ucztę nie tylko dla ciała, ale dzięki delikatnemu i zmysłowemu zapachowi piwonii, przynosi ukojenie również zmysłom.
Cena: 270 zł/ 90 min