GÓRA

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość to przykra dolegliwość, która polega na nadmiernej produkcji potu zazwyczaj w okolicy pach, dłoni lub stóp. Pocenie to prawidłowy proces fizjologiczny organizmu, jednak gdy wydzielany jest zbyt obficie, może powodować uczucie ogromnego dyskomfortu. Osoby dotknięte problemem nadpotliwości, praktycznie bez przerwy mają wilgotne ręce, stopy i przenikające mokre plamy na ubraniu w okolicy pach. Niewątpliwie jest ona uciążliwa w codziennym życiu. Z dolegliwością tą można walczyć na wiele sposobów. Metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością – jest leczenie toksyną botulinową.

Leczenie nadmiernej potliwości wymaga zlokalizowania miejsc, które stanowią główne źródło problemu. Następnie domiejscowe zastosowanie toksyny botulinowej, jest to tak zwana terapia iniekcyjna. Dawka botoxu dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Jest to idealny zabieg dla osób, którym nie wystarczają do uczucia świeżości w ciągu dnia, dostępne w sklepach i aptekach antyperspiranty i blokery potu. Także chorzy z przeciwwskazaniami chirurgicznymi, lub mających rezerwę do zabiegów inwazyjnych, docenią prostotę i skuteczność botoxu w walce z nadpotliwością.

Botox hamuje aktywność zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie potu na zewnątrz organizmu. Efekt zabiegu utrzymuje się około pół roku. Po tym czasie można go powtórzyć. Jeśli chodzi o działania niepożądane, to zaliczamy do nich możliwość lekkiego drętwienia kończyn, i inne związane bezpośrednio z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A.

Kontakt z nami

Strefa Zdrowia Wilanów
ul. Klimczaka 8a
(róg ulic Herbu Pogoń i Herbu Leliwa)
02-797 Warszawa